≡ Menu

Yıldırım Tuğrul Türkeş Kimdir

Yıldırım Tuğrul Türkeş Doğumu

Yıldırım Tuğrul Türkeş 1 Aralık 1954 tarihinde İstanbul’da doğdu.Milli Hareket Partisinin Kurucusu olan Alparslan Türkeş’in oğludur.

Eğitim Hayatı

Üniversitese Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitiren Türkeş iktisatçı ve işadamıdır.

Mesleki Hayatı

Tuğrul Türkeş Ticaret Bakanlığında Basın Danışmanı olarak görev yaptı birçok gazete ve dergide yazı yazan Türkeş Ortadoğu gazetesinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı Akşam gazetesi ve Son Havadis gazetesinde ve haftalık çıkan Yeni Harman dergisinde köşe yazarlığı yaptı.

TC Kalkınma Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve PETKİM A.Ş de Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Türkeş Ataköy Otelcilik AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı.

Tuğrul Türkeş aynı zamanda medikal, sigortacılık ve uydudan görüntüleme sektörlerinde faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde yöneticilik ve ortaklık yaptı.Aydınlık Türkiye Partisi Kurucu Üyeliği ve Genel Başkanlığı yaptı.

Türkeş, 23. Dönem’de Ankaradan Milletvekili seçilerek meclise girdi.Aynı dönemde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinde Üyelik yaptı.24. Dönem’de de yeniden aynı göreve seçilerek 25 Dönemdeki hükümette Başbakan Yardımcılığı yaptı.26 Dönemde Adalet ve Kalkınma Partisinden Ankara Milletvekili olarak Başbakan Yardımcısı olan Türkeş görevine devam etmektedir.

Yabancı dil olarak İngilizce bilen Türkeşin 3 çocuğu vardır.