≡ Menu

Tamer Dağlı Kimdir


Tamer dağlı’nın hayatı ve eğitimi

Tamer Dağlı 5 Haziran 1970 tarihinde Adana iline bağlı bir ilçe olan Kozan’da doğmuştur. Tamer Dağlı ilk okul eğitimini Feke Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu’nda, orta okul eğitimini Yüreğir Ömer – Refika Halıcılar İlköğretim Okulu’nda ve lise eğitimini de Yüreğir Karşıyaka Lisesi’nde tamamlamıştır.

Başarılı geçen lise hayatının ardından Tamer Dağlı üniversiteyi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olarak tamamlamıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra Tamer Dağlı Adana Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde formasyon eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Tamer Dağlı formasyon eğitiminin ardından Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yerel Yönetimler ve Siyaset Bilimi üzerine yüksek lisansını başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Aynı zamanda Tamer Dağlı evli ve 3 çocuk babasıdır.

Tamer dağlı’nın kariyer hayatı

Tamer Dağlı siyasi hayatının yanında birçok bankada yöneticilik pozisyonunda görev almıştır. Tamer Dağlı 2002 yılından bu zamana kadar Türkiye Finans Katılım Bankası’nda şube müdürlüğü, Adana Bölge Müdürlüğü ve Kobi Bankacılığı Müdürlüğü gibi görevlerde yer almıştır. Tamer Dağlı bu görevlerine ek olarak Mülkiyeler Birliği Adana Şube Yöneticiliği ve ATO Meslek Komitesi üyeliği de yapmıştır. Ayrıca Tamer Dağlı halen daha Adana Güç Birliği Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir. Tamer Dağlı Kasım 2015 Türkiye Cumhuriyeti genel seçimlerinde Adana milletvekili seçilerek meclise girmeye hak kazanmıştır. Halen daha milletvekili olarak mecliste görevini sürdürmektedir.