≡ Menu

Recep Şeker Kimdir

Recep Şeker Doğumu

Recep Şeker 1972 yılında Karaman’da doğdu.

Eğitim Hayatı

Şeker ilkokul eğitimini (1978-1983),Karaman İstiklal İlkokulunda ,orta okul lise öğrenimini Karaman İmam Hatip Lisesinde (1983-1990) tamamlayarak Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1991 yılında kazandı.1998 yılındada kazandığı Tıp fakültesinden başarı ile mezun oldu.

Ardındanda Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Okulundan mezun olan Dr. Şeker (2009),Konya Selçuk Üniversitesinde Sosyal Bilimler Fakültesinde İşletme bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.

1998 yılındada Şırnak ilinde sağlık ocağında aile hekimi olarak göreve başlayan Şeker, 1999 yılında Şırnak’tan ayrıldı Afyon Sandıklı Devlet Hastanesinde ki görevini başladı.Sandıklı devlet hastanesindede 2002 yılına kadar çalıştıktan sonra Yine aynı yıl içinde Karaman Kazım Karabekir sağlık ocağında doktorluk yapan Şeker; 2003 yılında Karaman Devlet Hastanesinde acil doktoru olarak görev aldı. Daha sonra ise Karaman İl Sağlık Müdürlüğü yapan Dr. Şeker,tekrar bu görevinin ardından 2008 yılından 2015 yılına kadar da Karaman 9 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde aile doktoru olarak görev aldı.

Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif rol alan Dr. Şeker;Karaman İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KAİMDER)kurucu yönetim kurulu üyeliği, Karaman tabip odası yönetim kurulu üyeliği ve ilim Yayma Cemiyeti Karaman şubesi kurucu başkan yardımcılığı, Memur-Sen, Sağlık-Sen üyeliği, Karaman tabip odası onur kurulu üyeliği KARAHDER (Karaman aile hekimleri derneği) kurucu yönetim kurulu üyeliği yaptı. 42 yaşında olan Dr. Recep Şeker yabancı dil olarak İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Dr. Şeker evli ve 3 çocuk babasıdır.