≡ Menu

Özge Sezince

Özge Sezince, 8 Ekim 1986 İstanbul doğumlu tiyatro, televizyon ve reklam oyuncusudur. Lisede güzel sanatlar dallarından olan grafik sanatlarından sonra, resim ve el sanatlarıyla ilgilenen ünlü oyuncu üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Televizyon dünyasındaki kariyerine Kanal D’de sunuculuk yaparak başlayan ünlü sanatçı Ekol Drama Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra çeşitli projelerde küçük rollerde yer almaya başlayan ünlü Sezince ilk olarak Oktay Kaynarca ve Seray Sever’in sunduğu yarışma programı olan Her Şey Dahil adlı yarışma programı ile başlamıştır.
Bu program ile yıldızı parlayan güzel oyuncu birçok dizi ve sinemadan teklif almaya başlamış ve yıldızı kısa sürede parlayan oyunculardan birisi olmayı başarmıştır. Sezince’nin ilk yer aldığı tv dizisi ise TRT 1’de yayınlanan Halil İbrahim Sofrası olmuştur. Daha öncesinde ise ATV’de yayınlanan Kış Masalı isimli dizide Melek karakterini canlandıran ünlü oyuncu sergilediği performans ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.
Daha sonra Show TV’de yayınlanan ve dönemin en iyi dizilerinden birisi olan Suskunlar adlı dizide Sibel karakterini canlandıran güzel oyuncu büyük beğeni toplamıştır. Daha sonra Samanyolu Tv’de yayınlanan Osmanlı’da Derin Devlet isimli dizi ile Firdevs karakterini canlandıran ünlü sanatçı bu diziden sonra TRT’de yayınlanmaya başlayan Gönül Hırsızı dizisinde rol oynamaya başlamış ve oyunculuğunun zirvesine çıkmayı başarmıştır. Aynı zamanda güzel oyuncu reklam filmleri olan 11818 ve Defacto gibi markaların reklamlarında oyunculuk yapmıştır.

Özge Sezince’nın Yer Aldığı Yapımlar:
2013 Gönül Hırsızı
2012 Suskunlar
2012-2011 Halil İbrahim Sofrası
2009 Kış Masalı