≡ Menu

Okan bayülgen kimdir

Okan bayülgen hayatı

Okan Bayülgen’in asıl adı Kaan Okan Bayülgen’dir. 23 Mart 1964 tarihinde İstanbul ilinin Cihangir ilçesinde doğan Okan Bayülgen, hukuk ve gazetecilik alanında tahsilini tamamlamış bir babanın evladıdır. Babasının adı Ümit Bayülgen’dir. Okan Bayülgen’in annesi Ayla Görgün ise ressamdır. Okan Bayülgen henüz 6 yaşında iken anne ve babası ayrılmış ve Okan Bayülgen’in annesi İsmet Görgün adında başka bir beyfendi ile ikinci evliliğini yapmıştır. Bu süreçte Okan Bayülgen’i de nüfusuna geçiren İsmet Görgün’ün hamlesi ile Okan Bayülgen’in adı Kaan Okan Görgün olarak kayıtlara geçiştir. Ancak daha sonradan Okan Bayülgen kendi isteğiyle tekrardan gerçek babasının soyadını almış ve yine Kaan Okan Bayülgen ismine sahip olmuştur. Okan Bayülgen’in babası da tekrardan evlenmiş ve ikinci evliliğinden Ozan ve Gülşen isminde iki çocuğu daha olmuştur. Yani Okan Bayülgen’in Gülşen ve Ozan adında baba bir kardeşleri vardır.

Okan bayülgen eğitim hayatı

Okan Bayülgen’in okul hayatı İstanbul Göztepe’de bulunan Taş Mektep’te başladı. Fakat henüz 6 yaşında iken ailesi tarafından yatılı okula verilen Okan Bayülgen İstanbul Şişli’de bulunan 19 Mayıs İlkokulu’nda ilköğretim tahsilini tamamladı. Ardından Türkiye’nin halen bile en iyi liselerinden biri olan Galatarasay lisesine giden Okan Bayülgen bura lise hayatına başladı. Bu sırada müzik, edebiyat gibi sanatsal faaliyetlere ağırlık vermeye başladı. Fakat çok fazla devamsızlık yaptığı için annesi onu Bodrum’a alarak lise eğitimine orada devam etmesini sağladı. Galatasaray Lisesi’ndeki 6 yıllık lise hayatının üzerine Bodrum Lisesi’ne geçen Okan Bayülgen burada da rahat durmadı ve son olarak İstanbul Şişli Lisesi’ne giderek lise öğrenimini burada tamamladı. Tam 1984 yılında liseyi bitirdi.
Okan Bayülgen hem zekası hem de maddi olanaklarının elverişli olması sebebiyle yurtdışında eğitimine devam etti.

Okan bayülgen üniversite yılları

Öncelikle fotoğrafçılık eğitimi almak için Fransa’ya giden Okan Bayülgen, Tours Üniversitesi’nin Hukuk ve Ekonomik Bilimler Fakültesi’nde hukuk bölümünü okumaya başladı. Ancak bu bölümde okuma konusunda kararsızlığa düşünce başka bir alana yönelmek istedi. Bunun üzerine aynı okulda ekonomi bölümüne geçiş yaptı. Ancak kısa süre sonra bu bölümün de kendisine uygun olmadığını düşünen Okan Bayülgen Türkiye’ye geri dönüş yaparak Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sınavlarına girdi ve başarılı olması sayesinde burada eğitimine devam ederek yine bu okuldan mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini ise Mimar Sinan Üniversitesi’nin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı.

Okan bayülgen kariyeri

Okan Bayülgen şu anda Türk televizyonlarının en önde gelen gösteri adamlarından biridir. Bunun dışında sunuculuk, oyunculuk, seslendirme, tiyatro ve klip yönetmenliği gibi sanatın pek çok alanında faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda fotoğrafçıdır.

Okan bayülgen özel hayatı

Okan Bayülgen ilk evliliğini kendisi gibi ünlü biri olan Zeyno Gönenç ile yaptı ancak bu evlilik yürümedi. 2008 yılında ise Şirin Ediger ile evlenen Okan Bayülgen’in bu evliliğinden İstanbul adını koydukları bir kızları dünyaya geldi. Okan Bayülgen’in Şirin Ediger ile olan evliliği de maalesef ömürlük olamadı ve 2014 yılında çift yollarını ayırdı.
Okan Bayülgen ülkemizin en ünlü ve en sevilen komedyenlerinin en ön sıralarındadır. Hem güldüren hem düşündüren bir mizah anlayışı olan Bayülgen bu yönüyle büyük kitleler tarafından ilgiyle izlenmektedir.