≡ Menu

Nur Yerlitaş

Nur Yerlitaş, 11 Aralık 1960 İstanbul doğumludur. Hayata bakış açısı ve dobralığı ile ön plana çıkan Yerlitaş, mesleki tarifini modacı olarak değil kostüm tasarımcısı olarak anılmasını tercih ediyor. İlk modacılık deneyimine 1980 yılında Paris’ten getirmiş olduğu şık tasarımları satmakla başlayan Nur Yerlitaş, hayatını aklına estiği gibi yaşayıp, kendisinin farklı bir yapıya sahip olduğunu iddia etmektedir.
Güzelliğine ve bakımına son derece önem veren Yerlitaş, evinde bulunan yardımcıları tarafından, kendisine rutin olarak bakım yaptırmaktadır. Bugüne kadar birçok yarışma programının, jüri üyeleri arasında bulunmuştur. 2010 yılında Show Tv’de düzenlenen yemekteyiz yarışmasında da yarışmacı olarak, ünlü isimlerle birlikte, ekranlara gelmiştir. Şimdiye dek hiç evlenmeyen Nur Yerlitaş, şimdilerde de bilinen bir sevgilisi yoktur. 2011 yılında Demet Akalın’ın çıkartmış olduğu Türkan şarkısının klipinde, birçok ünlü isimle yer almıştır.
Şimdilerde İvana Sert, Kemal Doğulu gibi, ünlü isimlerle birlikte Bu Tarz Benim yarışmasının jüri üyeliğini paylaşan Nur Yerlitaş, seyircilere moda hakkında hem bilgi verici hem de keyifli dakikalar yaşatıyor.