≡ Menu

Mehmet şükrü erdinç kimdir

Mehmet şükrü erdinç hayatı ve eğitimi

Mehmet Şükrü Erdinç 4 Ocak 1976 tarihinde Adıyaman’da doğmuştur. Mehmet Şükrü Erdinç’in babasının adı Mustafa ve annesinin adı ise Makbüle’dir. Mehmet Şükrü Erdinç ilkokul eğitiminin ardından Orta ve Lise öğrenimini Adana İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır.

Mehmet Şükrü Erdinç üniversite tahsilini Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Fakültesinden mezun olarak bitirmiştir. Üniversite hayatını başarıyla tamamladıktan sonra Mehmet Şükrü Erdinç Adana Barosuna kayıtlı olarak 2011 yılına kadar on yıl süreyle avukatlık görevinde bulunmuştur. Ayrıca Mehmet Şükrü Erdinç hukuk eğitimini Çukurova Üniversitesi Özel Hukuk Yüksek Lisans eğitimine devam ederek sürdürmektedir. Bunun yanında Mehmet Şükrü Erdinç, orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. Tüm bunların yanında Mehmet Şükrü Erdinç, evli ve ikisi kız biri erkek olmak üzere toplam 3 çocuk babasıdır.

Mehmet şükrü erdinç siyasi hayatı ve kariyeri

Mehmet Şükrü Erdinç 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan 24. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde Adana’dan Milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet meclisinde Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olarak görev almıştır. Mehmet Şükrü Erdinç halen daha AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir. Tüm bu görevlerin yanında Mehmet Şükrü Erdinç sırasıyla; Merkez Yüreğir İlçe Kurucu Gençlik Kolları Başkanlığı, Adana İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı, Adana Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları İl Başkanlığı, Adana İl Yönetim Kurulu üyeliği ve 29 Mart 2009 tarihli yapılan seçimlerde Ak Parti Çukurova İlçe Seçim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca tüm bunlara ek olarak Mehmet Şükrü Erdinç Siyaset Akademisi programına katılarak mezun olmuş ve sertifika almaya hak kazanmıştır. Mehmet Şükrü Erdinç parti hukukçusu ve eğitimcisi olarak tüm seçimlerde çeşitli birçok görevde başarıyla yer almıştır. Mehmet Şükrü Erdinç, 24. 25. ve 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti)’nden Adana milletvekili seçilmeye hak kazanmıştır.