≡ Menu

Mehmet İlker Çitil Kimdir

Mehmet İlker Çitil Doğumu

Mehmet İlker Çitil,1969 yılında Kahramanmaraş ilinin Afşin ilçesinde doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Mehmet İlker Çitil Kahramanmaraşın Göksün ilçesinde 10 yıl yaşamış olup ilkokulunu Göksun da tamamlamıştır.Daha sonra orta okul ve lise eğitimini ise Kahramanmaraş’ta tamamladı.Ardından 1986 yılında üstün bir başarıyla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazanan Çitil 1992 yılında tamamladı. Mecburi hizmetini 1993 yılında Tokat ilinde yaparak 1994 yılındada yine başarıyla Cerrahpaşa Tüp Fakültesinden mezun olmuştur.

Daha sonra yüksek lisans eğitimi ise Kahramanmaraş Sütçü imam üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde aldı.2008-2010 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Mesleki Hayatı

Hemen ardından göreve başlayan Mehmet İlker Çitilin ilk görev yeri Kahramanmaraş Ortaseki Sağlık Ocağı olmuştur.2002 yılının başından itibarinde 13 yıl boyunca Başhekim Yardımcılığı, İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve Bakanlık Müşavirliği gibi görevlerde aktif olarak yer almıştır. Ayrıca Mehmet İlker Dilipak’ın işyeri hekimliği ve aile hekimliği sertifikaları da mevcuttur.

 

2007 yılında kurulan şehirdeki Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde Kahramanmaraş İnsani Yardım Derneğinin (İHH’ya bağlı) kurucu üyesidir.Ve Kahramanmaraş şehrindeki Rıdvan Hoca Vakfı ve Afşin Eshab-ı Kehf Derneği gibi ülkenin heryerinde çeşitli alanlarda aktif olarak faaliyet gösteren vakıf ve kuruluşlardan oluşan Anadolu Platformunun gönüllüsüdür.

Mehmet İlker Çitilde evli olup 3 Çocuk babasıdır.