≡ Menu

Kemal Topal Kimdir

Kemal Topal kimdir

TRT 1’in sevilen dizilerinden biri olan Filinta isimli dizide Sadrazam rolünde oynayan Kemal Topal usta oyunculuğu ile diziye renk katmaktadır.

Kemal Topal hayatı

15 Ekim 1962 yılında dünyaya gelen usta oyuncu 54 yaşındadır. Terazi burcu olan ünlü oyuncunun hayatı hakkında çok fazla bilgi sahibi olamasak da oynadığı diziler ile kendisinin kaliteli bir oyuncu olduğu aşikardır.

Kemal Topal eğitimi

Kemal Topal Ankara doğumlu olmakla birlikte kendisinin eğitim olarak ne yaptığı konusunda pek bir bilgi bulunmamakta. Bunun ise en büyük sebebi geçmiş zamanlarda internet ortamının pek kullanılmaması hatta olmaması ve kendisinin de magazin ortamlarından uzak durması.

Yaşı büyük olmakla birlikte hemen hemen herkesin hatırladığı bir dizi ya da filmde muhakkak oynamıştır.

Kemal Topal oynadığı diziler

İsterseniz Filinta’da da harika bir oyunculuk sergileyen ve gerek karakteri ile gerekse de oyunculuğu ile kendisinden sonrakilere yol gösteren usta oyuncunun oynadığı dizileri yazalım: “Kurt Kanunu, İyilik Kervanı, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Pusu, Beşinci Boyut, Gizli Dünyalar, Şarkılar Seni Söyler, Hürrem Sultan, Estağfurullah Yokuşu, Bir İstanbul Masalı, Ekmek Teknesi, Sırlar Dünyası, Aşk Meydan Savaşı, Yasemince, Sahibini Arayan Madalya, Çiçek Taksi ve şuan hala rol aldığı Filinta.