≡ Menu

İmran Kılıç Kimdir

İmran Kılıç Doğumu

İmran Kılıç 3 Mayıs 1957 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu.Babasının adı Ejder Kılıç olup,annesinin adı Hatice Ejder’dir.

Eğitim Hayatı

İmran Kılıç, ilkokul ortaokul ve liseyi Kahramanmaraş ilinde bitirdi. Liseyi Kahramanmaraş İman Hatip Lisesinde okuyan Kılıç Erzurum şehrimizde bulunanAtatürk Üniversitesini kazandı.Kazandığı Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinden başarıyla mezun olduktan sonra ardından Yüksek lisansını da yine Atatürk üniversitesinde tamamladı. Daha sonrasında ise İmran Kılıç Askerliğini yedek subay olarak İstanbul’da yaptı.

Şuandaki ise Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesidir.

Meslek Hayatı

Türkiyenin bir çok il ve ilçesinde müftü olarak görev yapan Kılıç Gaziantep şehrinde il Müftü Yardımcısı olarak görev yaparken , 06.11.2010 tarihinde Bitlis İl Müftüsü olarak atandı. 06.11.2010 – 07.07.2013 tarihleri arasında 3 yıl kadar Bitlis İl Müftülüğü görevinde bulundu. 7 Temmuz 2013 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete kararından sonra Adıyaman İl Müftülüsü olarak atanan İmran KILIÇ, 5 Eylül 2013 itibari ile göreve başladı.

idarecilik ve İrşad görevleri yapan Kılıç bu arada eğitim öğretim faaliyetlerini de sürdürdü aynı zamanda İmren Kılıç’ın yurtdışı görevleride bulundu.Makale ve yazılar yazma hususunda yetenekli olan İmran Kılıç Çoksayıda gazete, dergi ve sitelerde yazı ve şiirleri yazdı.Televizyon ve radyo programlarında yer aldı.Konferanslara konuşmacı olarak katıldı.

İmran Kılıç Evli ve üç çocuk babası olup, yabancı dil olarak Arapça bilmektedir.