≡ Menu

İbrahim halil fırat kimdir

AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI İBRAHİM HALİL FIRAT, PKK’NIN SİLAHLARA VEDA ETMESİYLE BİRLİKTE TÜRKİYE’NİN YÜKSELİŞE GEÇECEĞİNİ VURGULADI. (AHMET ARSLANTAŞ/ADIYAMAN-İHA)

İbrahim halil fırat hayatı ve eğitim hayatı

İbrahim Halil Fırat 1973 yılında Adıyaman’da doğmuştur. İbrahim Halil Fırat ilk okul, orta okul ve lise öğrenimini Adıyaman’da tamamlamıştır. Lise eğitiminden sonra üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak tamamlamıştır. Üniversite eğitimini başarıyla tamamlayan İbrahim Halil Fırat 12 senedir serbest avukatlık yapmaktadır. Bunun yanında İbrahim Halil Fırat evli ve aynı zamanda da 2 çocuk babasıdır.

İbrahim halil fırat siyasi hayatı ve kariyeri

İbrahim Halil Fırat 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti ) kurulduktan sonra, Adıyaman İl teşkilatında İl Disiplin Kurulu üyesi olarak siyaset hayatına başlamıştır. Daha sonra 2003 yılında yapılan 1.olağan İl Kongresinde il yönetim kurulu üyesi olarak seçilmiştir. İbrahim Halil Fırat aynı zamanda 2006 yılında 2. olağan il kongresinde tekrardan il yönetim kurulu üyeliğine de seçilmiştir. Yine aynı dönemde İl Başkan yardımcılıklarından; İdari ve mali işlerden sorumlu başkanlığı ve İl sekreterliği gibi görevleri de başarılı bir şekilde icra etmiştir. İbrahim Halil Fırat 2009 yılında gerçekleştirilen 3.İl kongresinde, yönetim kurulu üyeliğini sürdürmüştür.

Bu kongreden sonra İbrahim Halil Fırat İl Başkan yardımcılıklarından, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevinde yer almıştır. Ayrıca İbrahim Halil Fırat 12 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan genel seçimlerde, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden İl başkanının yerine Genel Merkez tarafından 1 ocak 2011 tarihinde İbrahim Halil Fırat İl Başkanlığı görevine getirilmiştir. Bu göreve getirilen İbrahim Halil Fırat Adıyaman Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti ) İl başkanlığı görevine 14 Aralık 2014 tarihine kadar devam etmiştir.