≡ Menu

Gebelik Takibi

Anne adaylarımız ya da anne olmak isteyen adaylarımız muhakkak vardır. tabi bununla birlikte birçok soru aklımızda bulunmakta özellikle yeni anne adaylarımız için hamilelik süreci ne kadar sürer, nasıl geçer, neler olacak ve nasıl olması gerekiyor diye birçok soru bulunmakta,

aslında çok heyecanlı bir süreç ve bir bekleyiştir. Anne adaylarımızın en çok merak ettiği sorulardan biri olan gebelik hesaplama şekli döllenme tarihini değil, son adet tarihinin başlangıç günü olarak baz alınır. Döllenme tarihiyse, son adet tarihinden yaklaşık 15 gün sonrası oluyor.

Hamilelik hesaplama yani çocuğun kaç aylık olduğu, hafta hesabına göre hesaplanır. Her hamilelik kendine özeldir. Bu süreçte kendinize dikkat etmelisiniz beslenme konusunda hem sizin hem bebeğiniz için, özelikle soğuk havalarda üşütmemeye, soğuk almamaya ve bunun yanında şiddetli öksürük yaşamamak adına bünyenizin düşmemesi için dikkat edilmesi gerekiyor. Bu süreçte birçok konuda dikkat etmeniz gerekiyor kendinize yada anne adayları özelikle hamilelik sürecinde hesaplamalar, testler nasıl yapılır diye birçok sorularla boğulmakta ve bu konuda doktorunuzdan sorularınızın cevaplarını almaktan kaçınmayın, bu süreç zorlu olduğu kadar heyecanlı ve mutlu bir bekleyiştir.

Bu bekleyiş ve bu süreçte yapılması gereken, dikkat etmeniz için birçok püf noktaları siz ve bebeğiniz adına yapmanız gerekecek önemli hususlar bulunmaktadır. Bunlar sizin nasıl bir gebelik süreci geçirmenize bağlı olarak hareket etmenizi sağlayacaktır.