≡ Menu

Emrullah İşler Kimdir

 

Emrullah İşler Doğumu

Emrullah İşler 1960 yılında Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinin Kuşçuören köyünde doğdu. 

Eğitim Hayatı

İlkokul Ortaokul Lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Üniversitede ise Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne giden Emrullah İşler1985 yılında bu üniversiteden mezun oldu. Yüksek lisansını ve doktorasını ise Ankara’da Ankara Üniversitesinde Sosyal Bilimler fakültesinde Temel İslam Bilimleri Bölümüne ait olan Tefsir Anabilim Dalında tamamladı.

Daha sonra doktora eğitiminede Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yardımcı doçent olarak devam etti.Sonrasındada Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Bölümünde Arap Dili Eğitimi Dalında önce yardımcı doçent sonra doçent ve profesör unvanıyla görev yaptı. Kazakistan ve Suudi Arabistan’da misafir olarak öğretim üyeliği görevlerindede bulundu.2006-2011 yılları arasındada Başbakan’ın Başmüşavirliği görevini üstlendi.Aynı zamanda Emrullah İşlerin Çok sayıda bilimsel kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır.

24. Dönemde İSİPAB Türk Grubu Başkanı olan Emrullah İşler 25 Aralık 2013-2014 tarihleri arasında 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevi yaptı.Halen Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı olan İşler,iyi düzeyde ingilizce ve çok iyi düzeyde Arapça bilmektedir.

Emrullah İşler evli ve 3 çocuk babasıdır.