≡ Menu

Elazığ Milletvekili Ömer Serdar Kimdir

Elazığ Milletvekili Ömer Serdar Doğumu

Ömer Serdar, 1963 senesinde Elazığ iline bağlı Palu ilçesinde dünyaya gelmiştir. Babası Abdulvahap Bey, annesi Beyaz Hanımdır.


Elazığ Milletvekili Ömer Serdar Eğitim Hayatı

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Elazığ’da tamamlayan Ömer Serdar, 1982 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı. 1988 senesinde buradan mezun oldu.

Milletvekili Ömer Serdar Bulunduğu Görevler

1982 yılından itibaren Yediiklim, Mavera, Hece, Albatros gibi çeşitli sanat ve edebiyat dergileri ve Milli Gazete’ de yazıları yayınlandı.1995 – 1999 seneleri arasında  Elazığ Barosu “Genel Sekreterliği” görevini yürütmüştür. Ömer Serdar siyasi faaliyetlerinin yanı sıra İlim Yayma Cemiyetinde üyelik, Palu Derneğinde yöneticilik, Fırat Meclisinde başkan yardımcılığı gibi sosyal faaliyetler içeren kurum ve kuruluşlarda görevleri icra etmiştir. Hâlâ Elazığ Barosunu temsilen Türkiye Barolar Birliği Kongre Delegeliği görevini yapmaktadır.

Ömer Serdar Siyasi Hayatı

Siyaset yaşamına 1991 senesinde Refah Partisi Elazığ İl Başkan Yardımcısı olarak başlamıştır. Aynı zamanda Refah Partisi İl Başkanlığı görevini yürütmekle birlikte 1999 genel seçimleri sırasında kapatılan Refah Partisinin yerine kurulan Fazilet Partisinde milletvekili adayı olarak seçimlere katılmıştır. 2003 senesinde Ak Parti Büyük Kongre Delegesi, 2004 senesinde Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı olan Serdar, bu süreçte ülkemizin gündemi ile ilgili gazetelerde, televizyon programlarında ve siyasi mülahazalarını sunmaya devam etti.

Ömer Serdar Sosyal Hayatı

Ömer Serdar İngilizce ve Arapça bilmektedir. Aynı zamanda evli ve iki çocuk babasıdır.