≡ Menu

Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu Kimdir

Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu Doğumu

Mehmet Galip Ensarioğlu 1 Ekim 1966’da Diyarbakır’da doğmuştur. Babası Sait Bey, annesi Zeliha Hanımdır.

Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu  Eğitim Hayatı

Mehmet Galip Ensarioğlu Dicle Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda İktisadi ve İdari Programlar İşletme Bölümünden mezun olmuştur.

Mehmet Galip Ensarioğlu Bulunduğu Görevler

Özel hastane işletmeciliği, özel ve resmi benzin istasyonu işletmeciliği, gıda toptancılığı ve inşaat müteahhitliği yaptı. Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜNSİAD), Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Federasyonu (DOĞUGÜNSİFED), Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD), Diyarbakır Sosyal ve Siyasal Araştırma Akademisinin (DİSSA) ile Diyarbakır Kültür ve Sanat Vakfı (DKVS) kuruculuğunu yaptı ve aynı zamanda Yönetim Kurulları Üyeliklerinde bulundu.2 yıl boyunca Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığını yürüttü.

Galip Ensarioğlu  Siyasi Hayatı

Türkiye Büyük Millet Meclisi 24.ve 26. Dönem Diyarbakır milletvekilidir. Ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP) içinde Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Galip Ensarioğlu  Sosyal Hayatı

Mehmet Galip Ensarioğlu çok iyi düzeyde Kürtçe ve Zazaca bilirken, az düzeyde de İngilizce bilmektedir. Ensarioğlu evli ve 4 çocuk babasıdır.