≡ Menu

Çorum Milletvekili Salim Uslu Kimdir

Bu makalede Çorum Milletvekili Salim Uslu kimdir, Çorum Milletvekili Salim Uslu kaç yaşında olup aslen nerelidir, mezuniyeti neresidir gibi başlıklarda bazı bilgilere ulaşacaksınız. 

Çorum Milletvekili Salim Uslu Doğumu

1955 yılında Çorum’un Alaca ilçesinde doğmuştur.

Milletvekili Salim Uslu Eğitim Hayatı

Salim Uslu Lise mezunudur.

Vekil Salim Uslu  Bulunduğu Görevler

Liseyi bitirdikten sonra özel sektör ve kamuya ait işyerlerinde çalışmıştır.

1976’da Hak-İş’in kuruluşu ile sendikal faaliyetlerine başlamıştır. 3 Aralık 1995 tarihinden itibaren Hak-İş Konfederasyonu ve Öz Gıda-İş Sendikası Genel Başkanlığı; AB-Türkiye Ekonomik ve Sosyal Konsey Karma İstişare Komitesi Üyeliği Türkiye Kalp ve Akciğer Organ Nakli Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi ve Genel Sekreterliği ve Eş Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu ile Avrupa Sendikaları Konfederasyonu İcra Kurulu Üyeliği; Türk Endüstriyel İlişkiler Derneği, ILO Cenevre Delegasyonu, Stratejik Düşünce Enstitüsü Yüksek İstişare Kurulu, Türkiye Ekonomi ve Sosyal Etüdler Vakfı ve Beşiktaş Futbol Kulübü Genel Kurul Üyeliklerinin yanında Türkiye Gönüllü Teşekkülleri Vakfı Kurucu Üyeliği ve Alaca Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Aynı zaman da Hak-İş Konfederasyonu Onursal Başkanı seçilmiştir.

Salim Uslu Siyasi Hayatı

Türkiye Büyük Millet Meclisi XXIV. ve XXV. Dönem Çorum milletvekili olmuştur. Aynı zamanda XXIV. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiridir.

Sosyal Hayatı

“Bütün Yönleriyle 1 Mayıs” ve “Çağdaş Sendikal Anlayış” başlıklı yayımlanmış olan iki kitabı vardır.

Uslu evli ve 3 çocuk babasıdır.