≡ Menu

Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu Kimdir

Çankırı milletvekili muhammed emin akbaşoğlu hakkında bu makalemizde Muhammed Emin Akbaşoğlunun kaç yaşında olduğu, nereli olduğu nereden mezun olduğu ve ne iş yaptığına dair bazı bilgiler mevcuttur.

Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu Doğumu

Aslen Çankırı Kurşunlu Taşkaracalarlı olan Muhammet Emin Akbaşoğlu, 06.10.1968’de İstanbul Gaziosmanpaşa’da doğmuştur.

Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu Eğitim Hayatı

Küçükköy İmam Hatip Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukukunda Yüksek Lisans yapmıştır.

Muhammed Emin Akbaşoğlu Bulunduğu Görevler

Gaziosmanpaşa MGV İlçe Başkanlığı, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Milli Görüş geleneğinden gelen Akbaşoğlu, Yerel yönetim sisteminde bir milat olarak kabul edilen 27 Mart 1994 seçimlerinden sonra Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü ve Müfettiş olarak görevine devam etmiştir. 2003 yılından itibaren ise Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığında; Hukuk Müşaviri ve 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yapmıştır.2011 yılında Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığına atanan Akbaşoğlu 2012 yılında gerçekleşen Uluslararası Adli Tıp Kongresi’nin (IALM) organizasyonunda yer almıştır. Avrupa ülkeleri ile birlikte gerçekleştirilen Geliştirilmiş Bilirkişilik Projesi’nde Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde de, milletimizin hizmetinde bulunmuştur.

Yavuz Selim Vakfı İl Yönetim Kurulu Cihannüma Derneği Danışma Kurulu üyesi olan Akbaşoğlu aynı zamanda Reyhan Dergisinin de Editörlüğünü yapmakta.

Sosyal Hayatı

İngilizce ve Arapça bilen Akbaşoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.