≡ Menu

Bülent alkış kimdir

Bülent alkış hayatı

Hem tiyatrocu hem de oyuncu olan Bülent Alkış 1974 doğumludur. İzmir’de doğup büyüyen usta oyuncu lise eğitimini tamamladıktan sonra hemen tiyatro eğitimine başlamıştır. Tiyatroya adımını attığı ilk yıllarda amatör tiyatro görevlerinde rol alarak sahne tozunu küçük yaşlarda tutmaya başladı.

18 yaşında İzmir Konak Belediye Tiyatrosu’nda çalışmalarına başladıktan sonra üniversite eğitimine 9 Eylül Üniversitesi Konservatuar Bölümü’ne başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a gelip oyunculuk serüvenine burada devam etti.

Bülent alkış kariyeri

1998 yılına kadar sadece tiyatro üzerinden devam eden usta oyuncu 1998 yılında dönemin oldukça meşhur dizilerinden olan Aynalı Tahir dizisi ile televizyon dünyasına da adım attı.

Bülent alkış oynadığı diziler

23 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de yayınlanmaya başlayan Filinta isimli dizide padişah rolünü oynayan usta oyuncu Mehmet Özgür, Onur Tuna, Damla Aslanalp, Yosi Mizrahi, Naz Elmas, Serhat Tutumluer ve Kayra Şenocak ile birlikte aynı seti paylaşmıştır.

Türkiye ile sınırlı kalmayıp birçok ülkeden seyredilen ve beğenilen Filinta dizisinde gösterdiği oyunculuğu ile de herkesin dikkatlerini üzerine çekmiştir.