≡ Menu

Alan Adınızı Belirlemek İçin Acele Edin

İnternetin hayatımıza girmesi ve gelişmiş özellikleri ile sosyal hayatımızın çoğunluğunu internet üzerinden gerçekleştirmemiz her geçen gün internete ve internete bağlı cihazlara daha bağımlı duruma geldiğimizi ispatlamaktadır.

Kurumlar, markalar veya işletmelerin daha fazla müşteri ve kullanıcı kitlesine ulaşmak için web siteler aracılığı ile online mecralara taşınmaktadır. İnternet üzerinde bir web sitesi oluşturmak ve ziyaretçileri ile buradan iletişim kurmak hem zamandan hem de ziyaretçi kazanımı açısından etkili olmaktadır. Web sitesi oluşturmak için domain olmak zorundadır. Domain kelime anlamı olarak alan adı anlamına gelmektedir.

Uluslararası domainler, coğrafi domainler ve yerli domainler olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Domain satın alırken; kolay hatırlanabilir ve kısa olması daha kullanışlı olmaktadır. Alan adınızın alınması için uygun ismin daha önce başkası tarafından alınıp alınmadığını sorgulama işlemine domain sorgulama denilmektedir. Başka biri tarafından size uygun olan alan adının alınması, maddi açıdan yüksek bedeller ödeyerek almanıza neden olabilmektedir. Whois sorgulaması yaparak alan adının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Diğer taraftan marka sorgulama işlemi de yapılmaktadır. Onaylatılmak istenen markanın veya ibarenin sorgulanması, tescil edilme süreçlerine marka sorgulama işlemi denilmektedir. Markanızın tescil sorgulama işleminin yapılması müşteriler ve iş ilişkilerinde kimliğinizi ortaya koymaktadır. Bu nedenle uzun soluklu ve güvenilir bir marka oluşturma yoluna gidilmesini sağlamaktadır. Marka tescili, ürün veya hizmetin kalitesini, kimliğini, ismini ve müşteri zihninde tanınırlığını ortaya koymaktadır.